KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12533212
nr 1253 3212
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), hare, signerad. Olja på duk, 50x70
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 maj 2019
kl 18:57:03
300 kr
350 kr
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard